Vendosni fjalën kyçe....

Sherr mes taksistëve në Vlorë, njëri plagos tjetrin me kaçavidë


Plagoset me thikë një person në Vlorë, në zonën e Stacionit të Trenit. Mësohet se dy punonjës të shërbimit me taksi, janë konfliktuar me njëri-tjetrin derisa sherri mes tyre ka agravuar në përplasje fizike. Njëri ka përdorur kaçavidë duke lënë të plagosur tjetrin.

I plagosuri është transportuar në spital, ndërsa policia ka shkuar në vendngjarje.

“Rreth orës 14:00, në lagjen “24 Maji” pranë stacionit të trenit, dyshohet se janë përfshirë në konflikt dy shtetas të cilët punojnë me taxi.

Si pasojë e konfliktit është dëmtuar dyshohet me kaçavidë shtetasi K.B., 44 vjeç, banues në Vlorë, i cili po merr ndihmë mjekësore në Spitalin e Vlorës, jashtë rrezikut për jetën.

Policia e ka identifikuar autorin dhe po punon për kapjen e tij.

Grupi hetimorë po kryen veprimet e mëtejshme në lidhje me sqarimin e rrethanave të ngjarjes.”, thuhet në njoftimin e policisë.


Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *