Vendosni fjalën kyçe....

Sulm me bomba ndaj rajonit të policisë në Afganistan, vriten 12 persona


Dymbëdhjetë persona u vranë dhe më shumë se 80 u plagosën pasi talebanët shpërthyen dy bomba të vendosura në makina në një portë jashtë selisë së policisë në qytetin afgan të Kandaharit të enjten, raportoi ‘Reuters’.

Pas kësaj militantët hapën zjarr nga pozicionet e afërta dhe pjesëtarët e forcave të sigurisë luftuan me ta, sipas Tadeen Khan, shefi i policisë së qytetit jugor.

Sipas autoriteteve, sulmi kishte si shënjestër forcat e policisë që luftojnë kundër kultivimit të narkotikëve në vend.


Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *