Vendosni fjalën kyçe....

Tare i Lacios i rrëmben Liverpulit


Bobi Adekanje është lojtari më i ri i Lacios, të cilin e transferuan me parametra 0.

20-vjeçari Adekanje luante për të rinjtë e Liverpulit dhe shihet si një lojtar me një të ardhme të ndritur. Pozicioni natyral i tij është sulmues i krahut të djathë, por nuk e ka aspak problem të luajë edhe si sulmues i majtë.

Megjithëse Lacio ende nuk e ka njoftuar transferimin, kontrata 4-vjeçare e Adekanje është depozituar në Lega Serie A.

Sulmuesi shënoi 3 gola dhe dha 2 asistime me të rinjtë e Liverpulit, në sezonin e fundit. Ai ka lindur në Nigeri, por përfaqëson Holandës e 20-vjeçarëve, dhe ka dalë nga akademia e të rinjve të Barcelonës.


Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *