Vendosni fjalën kyçe....

Partizani njihet me 5 kundërshtarët në Champions


UEFA ka përcaktuar 3 grupet (2 grupe me nga 10 dhe i fundit me 12 skuadra), ku gjysma e parë ekipeve do të përballet me gjysmën e dytë.

Skuadra e Partizanit është shortuar në grupin  e 2-të, në gjysmën e poshtme të skuadrave, ndërsa Shkëndija e Tetovës në Grupin 1, në radhët e skuadrave që konsiderohen favorite, shkruan Super Sport.

Partizani, nëse do të ketë fat, do të përballet me Dundelange të Luksemburgut, por fati gjithashtu mund t’u rezervojë të kuqve Celtic Glasgow, Qarabag, Sheriff Tiraspol apo Slovan Bratislava.

Kuqezinjtë tetovarë shpresojnë të shmangin në short dy rivalët më të fortë, Cluj të Rumanisë dhe Fernencvaros të Hungarisë. Ndërsa Sūduva (Lituani), Nomme Kalju (Estoni) dhe Ararat-Armenia (Armeni). 

Grupi 1
Astana (KAZ)
Ludogorets (BUL)
Crvena zvezda (SRB)
Shkëndija (MKD)
AIK (SWE)
Sūduva (LTU)
CFR Cluj (ROU)
Ferencváros (HUN)
Nõmme Kalju (EST)
Ararat-Armenia (ARM)

Grupi 2
Celtic (SCO)
Qarabağ (AZE)
Sheriff Tiraspol (MDA)
F91 Dudelange (LUX)
Slovan Bratislava (SVK)
Valletta (MLT)
Sarajevo (BIH)
Sutjeska (MNE)
Partizani (ALB)
Saburtalo (GEO)


Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *