Vendosni fjalën kyçe....

Tifozi s’e përmban veten, futet në fushë me foshnjën në krah për të bërë sherr


Një tifoz i Celtic u fut në fushën e lojës me një foshnjë në krahët e tij, në skena të pazakonta  që u vërejtën në superderbin skocez mes Celtic e Rangers.

Pritësit që kryesojnë kampionatin shënuan të parët por u barazuan nga Rangers.

Një lojtar i Rangers u ndëshkua me karton të kuq dhe pas kësaj situata u trazua me lojtarët që përplaseshin me njëri-tjetrin.

Në përplasje u përfshinë edhe tifozët e Celtic, njëri prej të cilëve kishte me vete edhe foshnjën e tij.


Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *