Vendosni fjalën kyçe....

Digjet nënstacioni elektrik në Tepelenë, 1500 familje pa drita (VIDEO)


Mesditen e sotme është djegur nënstacioni elektrik i Krahësit në Tepelenë. Si pasojë e dëmtimit të transformatorit kanë mbetur pa energji elektrike rreth 1500 familje, ndërprerje e cila pritet të vazhdojë dhe në 24 orët e ardhshme.

Në videon e mëposhtme shihen shtëllunga tymi nga zjarri që ka përfshirë nënstacionin elektrik.

Forcat zjarrfikëse janë nisur drejt vendngjarjes për të shuar flakët. Gjithashtu edhe policia si edhe disa specialistë të OSHEE-së.

Ende nuk dihet shkaku i zjarrit, por besohet se ka ardhur si pasojë e një qarku të shkurtër.

 


Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *