Vendosni fjalën kyçe....

Berisha ironizon Ballën: Kush ta lexoi vendimin e gjykatës, miku trafikant?!


Pas deklaratës për mediat nga ana e kreut të grupit parlamentar të PS-së, Balla, se vendimi i drejtësisë amerikane duhet të jetë mësim për drejtësinë e re shqiptare, lidhur me dosjen Gërdeci, ka ardhur reagimi i djalit të ish-kryeministrit Berisha.

Ai shkruan se vendimi i marrë nga gjykata në Florida nuk ka lidhje me tragjedinë e Gërdecit.

Ndërsa ironizon Ballën teksa i thotë se vendimin duhet t’ia ketë lexuar miku i tij trafikant droge, Edmond Bego.

Shkëlzen Berisha shkruan në statusin e tij në “Facebook” se do e padisë Ballën për shpifje.

“Vesi del me shpirtin. Me shume gjasa Tualetit vendimin e gjykates do ja kete lexuar miku i tij i shtepise, trafikanti i droges Edmond Bego. Sic e kam thene shume qarte as padite dhe per rrjedhoje llogjike e juridike as vendimi ne fjale nuk ka asnje lidhje me tragjedine e Gerdecit.

Por me qe Tualetin nuk ka sqarim qe e “shpelan”do te kete mundesine ta mesoje te verteten, si shume gjera te tjera, ne vete te pare ne gjykate. Shpresoj qe aty mos mbrohet si ne gjyqet e tjera duke thene se “kaq dija kur fola, se nuk me kishin sqaruar”. Behu gati Tualet padi te reja te presin!” – shkruan Berisha në “Facebook”.


Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *