Vendosni fjalën kyçe....

Shpërthen pika e karburanit në Itali, 2 viktima, dhjetra të plagosur (VIDEO)


Pasditen e sotme në Itali, në Borgo Quinzio, në Rieti ka ndodhur një ngjarje e rëndë pasi ka shpërthyer një pikë karburanti. Deri më tani raportohet se janë plagosur  të paktën 18 persona dhe 2 të tjerë kanë humbur jetën. 

Mes të plagosurve ka dhe punonjës të zjarrfikëses, të cilët po punonin për shuarjen e flakëve. Ende nuk dihen ende shkaqet e shpërthimit të cisternës, ndërsa në vendngjarje kanë shkuar disa zjarrfikëse, të cilat po punojnë për shuarjen e flakëve.

 


Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *