Vendosni fjalën kyçe....

Prej muajsh larg futbollit, mbrojtësi i kombëtares firmos për skuadrën rumune


Më në fund, Naser Aliji, mbrojtësi i Kombëtares kuqezi është bërë me skuadër të re, ku do të vijojë karrierën si futbollist dhe do të kërkojë të rikthehet sërish pjesë e kuqezinjve.

Pas një pushimi disa mujor, për shkak të një drame familjare (humbi babanë), futbollisti ka nënshkruar me skuadrën rumune të Dinamos së Bukureshtit.

Sot u bë edhe prezantimi zyrtar i tij me skuadrën rumune, ndërsa Aliji do të mbajë numrin 7, të njëjtin që ka mbajtur edhe legjenda e këtij ekipi, Mircea Lucescu.

 


Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *