Vendosni fjalën kyçe....

“Siç mbronte dje Tahirin, sot bën të njëjtën gjë me Xhafajn dhe Veliun” – Basha publikon videon


Kreu i Partisë Demokratike, Basha ka deklaruar se kryeministri Rama, ministri i Brendshëm Xhafaj, kreu i Krimeve të Rënda, Prela dhe ai i policisë, Veliu duhet të ishin sot nën hetim.

Siç mbrojtën dje ish-ministrin e Brendshëm Tahiri dhe kupolën e drogës në polici, sot të gjithë emrat e lartpërmendur, thekson Basha, janë bërë bashkë për të mbrojtur vëllain e ministrit, Agron Xhafajn.

Ai ka publikuar një video në faqen e tij në “Twitter”, me të cilën shoqëron edhe postimin.

“Siç mbronte dje Tahirin dhe kupolën e trafikut të drogës në polici, mbron sot Xhafën dhe Veliun. Rama, Xhafa, Balla, Prela duhet të ishin sot nën hetim, dhe Ard Veliu në arrest, për fabrikimin e provave dhe pengimin e drejtësisë për të mbrojtur narkotrafikantin Agron Xhafaj!” – shkruan Basha në “Twitter”.

PD ka akuzuar prokurorinë e Krimeve të Rënda se është vënë në shërbim të Ramës e Xhafajt për të shpëtuar vëllanë e këtij të fundit.


Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *