Vendosni fjalën kyçe....

Zelensky bisedë telefonike me Ramën: Diskutuam për bashkëpunimin tonë të vazhdueshëm


Presidenti i Ukrainës, Volodymyr Zelensky ka zhvilluar një bisedë telefonike me kryeministrin Edi Rama, të cilin e ka konsideruar si një “mik të madh të Ukrainës”.

Zelensky shkroi në rrjetin social “X” se ka folur me kreun e qeverisë shqiptare për Samitin e Paqes që pritet të mbahet në Zvicër dhe e ka falënderuar për pjesëmarrjen e Shqipërisë.

Presidenti ukrainas shtoi se e ka informuar Ramën edhe për situatën në fushëbetejë, sidomos në rajonin e Kharkivit.

“E informova kryeministrin Rama edhe për situatën e fushëbetejës, konkretisht për mbrojtjen e rajonit të Kharkiv. Ne diskutuam gjithashtu bashkëpunimin tonë të vazhdueshëm në mbrojtje”, shkroi Zelensky