Vendosni fjalën kyçe....

U plagos pesë ditë më parë në aksident, ndërron jetë 24-vjeçarja, arrestohet shoferi


Një 24-vjeçare që u plagos pesë ditë më parë në një aksident në rrugën Prrenjas-Qafë Thanë ka humbur jetën në spitalin e Traumës.

Drejtuesi i mjetit, 44-vjeçarin nga Dibra Jetmir Daci, është arrestuar nga policia pasi akuzohet si shkaktar i aksidentit fatal.

Njoftimi

“Në vijim të veprimeve të thelluara hetimore dhe procedurale të kryera për zbardhjen e rrethanave të aksidentit të ndodhur më datë 08.04.2024, në aksin rrugor “Prrenjas-Qafë Thanë”, ku si pasojë mbetën të dëmtuar 4-shtetas, specialistët e Sektorit të Policisë Rrugore kanë ndaluar me iniciativë shtetasin J. D., 44 vjeç, banues në Peshkopi, për veprën penale “Shkelja e rregullave të qarkullimit rrugor”. Shtetasi J. D., me automjetin që drejtonte, ka përplasur një automjet dhe si pasojë e humbjes së kontrollit nga drejtuesi, ka goditur dhe një automjet tip “Passat”, në ambientet e një servisi. Për pasojë janë dëmtuar 4 shtetas që ndodheshin jashtë automjetit “Passat” (pasagjerë që udhëtonin në këtë automjet). Materialet procedurale i kaluan Prokurorisë pranë Gjykatës së Shkallës së Parë të Juridiksionit të Përgjithshëm Elbasan, për veprime të mëtejshme.”