Vendosni fjalën kyçe....

75-vjetori i NATO-s, Begaj: Pa aleancën, siguria globale e paimagjinueshme


Presidenti Bajram Begaj, në 75-vjetorin e themelimit në NATO-s është shprehur se uniteti dhe vendosmëria kanë formësuar botën tonë të sigurt.

Begaj, theksoi se pa NATO-n siguria globale është e paimagjinueshme.

Postimi:

Duke shënuar 75 vjetorin e NATO-s, ne jemi të bashkuar në mirënjohje me aleatët tanë. Uniteti dhe vendosmëria kanë formësuar botën tonë të sigurt. Pa NATO-n, siguria globale është e paimagjinueshme.