Vendosni fjalën kyçe....

Ekzekutimi i vëllezërve Haxhia na Durrës, 25 vite burg për Klevis Allën


Besmir e Viktor Haxhia

Gjykata ka dënuar me 25 vite burg Klevis Allën, për vrasjen e vëllezërve Haxhia në Durrës, ngjarje e ndodhur në 27 prill 2020.

Altin Ndoci është shpallur i pafajshëm nga gjykata.

Vëllezërit Besmir e Viktor Haxhia u qëlluan për vdekje brenda makinës së tyre pasditen e 27 prillit në Shënavlash të Durrësit.

Gjykata e Posaçme ka dënuar me 6 vite burg Besjan Xhixhën, për vrasjen e Bujar Çelës dhe vendosjen e eksplozivit në shtëpinë e Talos Çelës.

Me 5 vite burg është dënuar Enver Diva, i përfshirë në vrasjen e Bujar Çelës, ngjarje e ndodhur më 17 shtator 2020, në Elbasan.

Klevis Alla