Vendosni fjalën kyçe....

Kupa e Shqipërisë, Kukësi eliminon Partizanin, Egnatia kalon Laçin


Kukësi dhe Egnatia kanë kaluar në gjysmëfinale të Kupës së Shqipërisë pasi eliminuan Partizanin dhe Laçin.

Kukësi arriti të fitonte ndaj Partizanit vetëm pas penalltive pasi 90 minutat dhe koha shtesë përfunduan në fitoren e Kukësit 1-0 duke bërë që rezultati i përgjithshëm 1-1.

Ndërsa në sfidën tjetër Egnatia mundi me rezultatin 3-1 ndërsa rezultati i përgjithshëm përfundoi 4-1 pasi dhe në takimin e parë Egnatia fitoi 1-0.