Vendosni fjalën kyçe....

Një pasagjer fshehu plumba në një pelenë për fëmijë në aeroportin LaGuardia të Nju Jorkut


Oficerët e sigurisë së një aeroporti të Nju Jorkut zbuluan 17 plumba të fshehura brenda një pelenë për fëmijë nga bagazhi i një pasagjeri mashkull.

Ata nxorrën pelenën e pastër nga çanta e dorës së një pasagjeri pasi ajo shkaktoi alarm në një aparat me rreze X në një pikë kontrolli sigurie të aeroportit, tha TSA.

Sipas agjencisë, pasagjeri fillimisht pretendoi se nuk e dinte se si pelena e mbushur me plumba përfundoi në çantën e tij.

Policia e Autoritetit Portual e akuzoi për mbajtje pa leje të municionit 9 mm.

Muajin e kaluar, oficerët e TSA gjetën një pistoletë të kalibrit 45 dhe një karikator të mbushur me gjashtë plumba të fshehura në një palë atlete Nike në një çantë të kontrolluar në LaGuardia.