Vendosni fjalën kyçe....

Shorti i Champions League, datat kur do të përballen skuadrat


Është hedhur ditën e sotme në Nion të Zvicrës shortit për eleminimin direkt në Champions League, ku 16 skuadra do të përballen mes tyre për të kaluar 8 ekipe në fazën çerekfinale.

Ndeshjet e para do të luhen në 13 dhe 14 shkurt.

KALENDARI

E martë 13.02.2024

Kopenhagë-Mançester Siti

Lajpcig-Real Madrid

E mërkurë 14.02.2024

PSG-Real Sociedad

Lacio-Bajern Mynih

E martë, 20.02.2024

Inter-Atletiko Madrid

PSV Eindhoven-Borusia Dortmund

E mërkurë, 21.02.2024

Porto-Arsenal

Napoli-Barcelona

E martë, 03.03.2024

Real Sociedad-PSG

Bajern Mynih-Lacio

E mërkurë, 06.03.2024

Mançester Siti-Kopenhagë

Real Madrid-Lajpcig

E martë, 12.03.2024

Arsenal-Porto

Barcelona-Napoli

E mërkurë, 13.03,2024

Atletiko Madrid-Inter

Borusia Dortmund-PSV Eindhoven

Në lidhje, me shortin e hedhur, ditën e sotme, një koment të shkurtër e bëri edhe Drejtori i përgjithshëm i sektorit të të rinjve, njëkohësisht edhe djali i Presidentit Claudio Lotito, Enrico Lotito i cili i konsideroi kampionët në fuqi të Bundesliga-s, si një nga skuadrat më të këqija, që mund të kishin si kundërshtarë.

“Bayern Munich është një nga skuadrat më të këqija që mund të na binte. Gjermanët janë një kundërshtar shumë i vështirë. Ata janë ekspertë të Champions. Gjithsesi, ne jemi këtu me meritë dhe do të luftojmë deri në fund për të thënë tonën. Shpresojmë të vijojmë të paraqitemi mirë”,– u shpreh italiani.