Vendosni fjalën kyçe....

“Muzikë dhe diplomaci” – Blinken i bie kitarës dhe këndon para Departamentit të Shtetit (Video)


Sekretari amerikan i Shtetit, Antony Blinken, i bie kitarës duke bërë serenatë para turmës së Departamentit të Shtetit.

Ai e shpërndau videon në Twitter dhe shkroi: “Nuk mund të humbisja mundësinë e sonte për të kombinuar muzikën dhe diplomacinë”.

Blinken performoi një këngë të legjendës së blues Muddy Waters, me audiencën brohoritëse.