Vendosni fjalën kyçe....

Protestuesit sulmojnë një makinë të Policisë së Kosovës në Zveçan


Policia e Kosovës është sulmuar të hënën në Zveçan nga protestuesit serbë, derisa një veturë po pantrullonte.

Zëdhënësi i Policisë, Baki Kelani, i tha KOHËS se vetura zyrtare është penguar dhe sulmuar me mjete të forta nga protestuesit.

“Mund të konfirmojmë se, një veturë policore e cila ka qenë me detyrë zyrtare duke patrulluar në drejtim të komunës së Zveqanit, është penguar dhe sulmuar me mjete te forta nga protestuesit. Si pasojë e sulmit me mjete të forta (gurë), veturës i është thyer xhami, e cila më pas është larguar nga ai lokacion. Nuk raportohet për të lënduar, përderisa rasti është duke u hetuar”, thuhet në përgjigjen e Policisë./KOHA.