Vendosni fjalën kyçe....

Man.City eliminon Liverpulin nga Kupa Carabao


Një ndeshje spektakolare është zhvilluar sonte në “Etihad Stadium” mes Manchester Cityt dhe Liverpulit.

“Qytetarët” triumfuan 3:2 në kuadër të 1/8 së finales e Kupës Carabao, duke eliminuar “Të Kuqtë” nga kjo garë.

Erling Haaland hapi festivalin e golave në minutën e 10-të të ndeshjes, pas asistimit të De Bruynes.

Rezultati u barazua në minutën e 20-të kur Fabio Carvalho realizoi.

Pjesa e parë u mbyll me rezultatin 1:1.

Në pjesën e dytë të ndeshjes u realizuan edhe tre gola tjerë.

Fillimisht Mahrez shënoi për vendasit për 2:1 në minutën e 47-të të ndeshjes, pas asistit të Rodrit.

Por, vetëm një minutë më pas, Salah barazoi rezultatin duke ia ndalur në gjysmë festën vendasve.

Në minutën e 58-të, Nathan Ake shënoi bukur me kokë, pas asistimit të De Bruynes duke mbyllur sfidën.

Mançester City kalon kështu në çerekfinale të Carabao Cup.