Vendosni fjalën kyçe....

Sainz fiton me Ferrarin garën e parë në Formula 1 në Çmimin e madh të Britanisë


Carlos Sainz ka triumfuar në garën për Çmimin e Madh të Britanisë së Madhe në Formula 1.

Kjo fitore është historike për pilotin e Ferrarit, pasi është e para në karrierë për të në një garë të Formula 1

Pas Sainzit, u renditen: Sergio Perez (Red Bull), Lewis Hamilton (Mercedes), Charles Lecler (Ferrari) dhe Fernando Alonso (Alpine).

Listën me dhjetë më të mirët në këtë garë e kompletuan: Lando Norris (McLaren), Max Verstappen (Red Bull), Mick Schumacher (Haas), Sebastian Vettel (Aston Martini) dhe Kevin Magnussen (Haas).