Vendosni fjalën kyçe....

Gafa e Nancy Pelosit, i uron ditëlindjen legjendës së bejsbollit me foton e një lojtari të vdekur


Kryetarja e Dhomës së Përfaqësuesve në SHBA Nancy Pelosi ka bërë një gabim jo të vogël në “Twitter”, pasi i uroi ditëlindjen një legjende të bejsbollit me fotografinë e një lojtari tjetër.

Legjenda amerikane e bejsbollit, Willie Mays, festonte 90-vjetorin e lindjes të enjtjen. Mirëpo Pelosi e cila donte të shprehte urimet e saj për të, e shoqëroi postimin e saj me fotografinë e një ish-lojtari tjetër, të quajtur Willie McCovey. Ajo që e bën më të rëndë këtë, është se McCovery është ndarë në gusht të vitit 2018.

Pasi ndjekësit e vunë re gabimin, postimi u fshi nga llogaria e Pelosit dhe u zëvendësua me një tjetër me të njëjtin tekst por me foton e Mays këtë radhë.

 “Urime ditëlindjen e 90-të për një ikonë amerikane.”- ishte teksti i urimit.

Pas zhurmës së krijuar, stafi i zyrës së Pelosit fajësoi një anëtar të stafit për gafën e rëndë, duke thënë se dikush përzgjodhi fotografinë e gabuar.


Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *