Vendosni fjalën kyçe....

Guardiola “i pangopur”, do punësojë katër astrofizikantë te Mançester Siti


Trajneri Guardiola është ‘i pangopur’. Pavarësisht dominimit të jashtëzakonshëm në kampionatin anglez dhe synimit për fitimin të Ligës së Kampionëve tekniku spanjoll i Mançester Sitit po bën diçka që nuk është parë më parë në futboll.

Ai ka kërkuar punësimin e katër astrofizikantëve që do punojnë me përpunimin e të dhënave të lojtarëve në mënyrë që të mund të merret rendimenti më i madh i mundshëm për secilin prej tyre.

Si do ndodhë kjo?

Ata do mbikëqyrin veprimet e secilit lojtar nëpërmjet teknologjisë 3D që do përdorë më shumë telekamera për mbledhjen e informacionit.

Ky operacion nuk do përfshijë vetëm Sitin po edhe klubet e tjera të grupit si Nju Jork Siti në SHBA, Girona në Spanjë e Troyes në Francë.


Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *