Vendosni fjalën kyçe....

Goditën me sende të forta 27-vjeçarin, shpallen në kërkim 6 persona


Policia ka shpallur në kërkim 6 persona në Tiranë pasi dyshohet se janë konfliktuar me shtetasin me iniciale A.D 27-vjeç.

Ngjarja ka ndodhur në rrugën “Pandi Dardha” pas një konflikti për motive të dobëta.

Një 27-vjeçar ka mbetur i plagosur ditën e djeshme në Tiranë, ndërsa policia ka shpallur në kërkim 6 persona. Sipas burimeve zyrtare, u referuan materialet në Prokurorinë pranë Gjykatës së Shkallës Parë Tiranë dhe punohet për kapjen e shtetasve S. K., 38 vjeç, E. M., 37 vjeç, N. L., 26 vjeç, A. K., 28 vjeç, F. M., 33 vjeç, dhe Gj. N., 35 vjeç.

Ditën e djeshme këta persona në rrugën “Pandi Dardha”, pas një konflikti për motive të dobëta, kanë goditur me sende të forta shtetasin A. D., 27 vjeç, i dënuar më parë për veprën penale “Prodhimi dhe shitja e narkotikëve”-thuhet në njoftimin e policisë.

Gjithashtu janë arrestuar 9 persona për vepra të ndryshme penale.

Po kështu janë arrestuar në flagrancë 9 persona, për vepra të ndryshme penale.
Specialistët për Hetimin e Krimit në Komisariatin e Policisë Nr.1 bënë kapjen dhe ndalimin e shtetasit të shpallur në kërkim L. N., 45 vjeç, pasi Prokuroria pranë Gjykatës së Shkallës së Parë Tiranë, ka dërguar urdhër ndalimi, për veprën penale “Mashtrimi”.

Nga specialistët për Hetimin e Krimit në Komisariatin e Policisë Nr.5 u bë arrestimi në flagrancë i shtetasit I. I., 51 vjeç, pasi ka ushtruar dhunë psikologjike ndaj bashkëshortes së tij. Gjithashtu ky shtetas ka kundërshtuar me dhunë punonjësit e policisë për të shmangur shoqërimin e tij në Komisariat.

Nga specialistët për Hetimin e Krimit në Komisariatin e Policisë Nr.6 u bë arrestimi në flagrancë i shtetasit E. B., 26 vjeç, pasi ka vjedhur disa sende personale në mjetin në pronësi të shtetasit G. R.
Specialistët e Qarkullimit Rrugor bënë arrestimin në flagrancë të shtetasve :
E. S., 36 vjeç, E. D., 40 vjeç, B. R., 39 vjeç, dhe I.R., 64 vjeç, pasi u kapën duke drejtuar mjetet përkatëse në gjendje të dehur ;
E. K., 33 vjeç dhe R. M., 27 vjeç, pasi u kapën duke drejtuar mjetet pa lejen përkatëse.
Materialet i kaluan Prokurorisë së Rrethit Gjyqësor Tiranë, për veprime të mëtejshme”-
njofton policia.


Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *