Vendosni fjalën kyçe....

Aksident në Lushnjë, plagosen tre persona


Tre persona janë plagosur pas një aksidenti në rrugën Lushnjë-Fier Shegan.

Ngjarja ka ndodhur në kryqëzimin e Stankarburanës ku një mjet tip ‘Lancia’ me targë AA863TY është përplasur me një mjet tip ‘VW Golf’ AB220AK.

Dyshohet se shkak për aksidentin është bërë manovrimi i gabuar i drejtuesve të mjeteve si dhe reshjet e shumta në rrugën rurale ku ka ndodhur përplasja, ndërsa të lënduarit janë dërguar në spital.


Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *