Vendosni fjalën kyçe....

Lëvizte i armatosur, ndalohet i riu në Vlorë


Një 22-vjeccar është arrestuar në Vlorë pasi është kapur i armatosur me një armë zjarri, të cilën e mbante pa leje.

Ngjarja ka ndodhur në fshatin Kotë ndërsa në pranga ka rënë i riu me iniciale R.M. Sipas policisë, dyshohet se i riu do e përdorte armën për të kryer krim.

Njoftimi

Parandalohet një ngjarje e mundshme kriminale. Vihet në pranga një 22-vjeçar që lëvizte me armë zjarri me vete. Sekuestrohet një armë zjarri pushkë.

Shërbimet e Komisariatit Vlorë dhe ato të Stacionit Policor Selenicë, në bashkëpunim me forcën e posaçme “Shqiponjat”, në bazë të informacioneve të marra në rruge operative se në fshatin Kotë, Selenicë, një shtetas po lëvizte me armë zjarri me vete, kanë ushtruar kontrolle në territorin e këtij fshati, ku kanë konstatuar shtetasin R. M., 22 vjeç, i cili po lëvizte me armë zjarri me vete.

22-vjeçari, sapo ka parë shërbimet e Policisë, ka fshehur armën dhe është larguar me shpejtësi, por është kapur falë reagimit në kohë e me profesionalizëm nga shërbimet e Policisë.

Në përfundim të veprimeve, shërbimet e Policisë kanë arrestuar në flagrancë shtetasin R. M., 22 vjeç, banues në Selenicë, për veprën penale “Armëmbajtja pa leje”. Në cilësinë e provës materiale u sekuestrua arma e zjarrit pushkë. Strukturat hetimore të DVP Vlorë, nën drejtimin e Prokurorisë, vijojnë punën intensive për zbardhjen e qëllimit që kishte personi që qarkullonte me armë zjarri me vete.


Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *