Vendosni fjalën kyçe....

Rama thirrje naftëtarëve: Dilni nga greva dhe të bisedojmë


Kryeministri Edi Rama ka reaguar edhe një herë lidhur situatën e grevës së naftëtarëve në Ballsh.

Me një postim të fundit Rama i ka bërë “presion” duke i kërkuar të dalin nga greva dhe më pas të fillojnë bisedimet.

Më pas Rama thotë se nuk mund t’i faturohen qeverisë kusuret e kompanisë private.

Keqardhje për refuzimin për të ndërprerë grevën në Ballsh, sepse pa u ndalur greva nuk do të nisë dot asnjë bashkëbisedim! Ideja se duke u futur në grevë mund t’i faturosh qeverisë kusuret e një kompanie private është shumë e gabuar. Me t’u ndalur greva ulemi bisedojmë vëllazërisht” – shkruan Rama në Twitter.


Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *