Vendosni fjalën kyçe....

Vijon përplasja, stafetën e merr presidenti: O palaço, jam Ilir Meta e përballë do më keni gjithmonë


Pas reagimit të kryeministrit Rama në drejtim të presidentit ka ardhur reagimi i këtij të fundit. Ai shkruan se nuk bën asnjëherë aktrime me historinë e kombit dhe familjes.

Meta thekson se shtëpia ku ka lindur ka shërbyer si spital partizan për jugun e vendit e aty janë mjekuar dhjetëra partizanë.

“O shakaxhinjtë e integrimit! Unë nuk bëj aktrime me historinë e kombit tim dhe familjes time!

As politikë për vota o palaço dhe të pa Atdhe! Unë kam lindur në Çepan, 1000 metra mbi nivelin e detit dhe u jam shumë mirënjohës prindërve të mi. O ordinerë, shtëpia ku linda unë në 24 mars 1969 ishte spital partizan për Jugun e Shqipërisë. Në këtë shtëpi erdhën dhjetëra partizanë, pa këmbë e pa krahë. Në themelet e kësaj shtëpie edhe sot është gjaku i tyre.” – shkruan Meta.

Në fund kreu i shtetit shkruan se ka qenë ndër udhëheqësit e lëvizjes studentore por kurrë s’ka vënë në diskutim gjakun e partizanëve duke premtuar se do jetë përballë Ramës përherë.

“Unë isha ndër udhëheqësit e Lëvizjes Studentore, por kurrë nuk e vura në diskutim gjakun e tyre.

Se gjaku nuk bëhet ujë o hajdutë ordinerë! Jam Ilir Meta dhe përballë do më keni gjithmonë!” – mbyll Meta.


Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *