Vendosni fjalën kyçe....

“Rolls-Royce” prezanton modelin e parë elektrik


Restauruar dhe ndërtuar nga një Rolls-Royce Phantom V 1961, automjeti duket po aq elegant dhe i hijshëm sa origjinali.

Duke përdorur dizajnin 3D dhe teknologjitë e tjera, prodhuesi i makinave integroi në mënyrë të përkryer fuqinë elektrike në kornizën origjinale.

Ata gjithashtu instaluan një sistem navigimi satelitor, një ekran me prekje dhe një sistem WiFi për të rritur frymën moderne.

Paketa e baterisë 120 kWh e automjetit e lejon atë të ecë deri në 300 milje me një karikim. Phantom V elektrik është ndërtuar nga kompania Lenaz me bazë në Mbretërinë e Bashkuar, një kompani udhëheqëse në industri që prodhon makina klasike elektrike.

Nga ky model janë në dispozicion vetëm 30 copë me çmimet që fillojnë nga 450,000 dollarë.


Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *