Vendosni fjalën kyçe....

Mediat ndërkombëtare përcjellin manifestimin e thirrur nga Presidenti


Mediat ndërkombëtare kanë pasqyruar sot manifestimin e Presidentit Ilir Meta për mbrojtjen e Kushtetutës.

Gazeta më prestigjoze në SHBA si New York Times shkruan se shqiptarët kanë dalë masivisht në tubimin e thirrur nga kreu i shtetit.

Edhe gazeta tjetër “Washington Post” shkruan se “mijëra shqiptarë kanë dalë në mbështetje të Presidentit Ilir Meta”.

Me titullin ‘Opozita shqiptare mbështet protestën anti qeveritare të Presidentit’, agjencia e lajmeve Associated Press shkruan se mijëra Shqiptarë u mblodhën të hënën kundër qeverisë së majtë duke iu përgjigjur kësisoj thirrjes së presidentit të republikës që e akuzon qeverinë se për shkelje të kushtetutës dhe për lidhje me krimin.