Vendosni fjalën kyçe....

Shtohen rastet e viktimave dhe të prekurve me koronavirus në Itali


Italia prej disa ditësh është prekur nga koronavirusi dhe i gjithë vendi është në alarm.

Numri i viktimave ka shkuar në 17, ku 5 janë shënuar vetëm gjatë ditës së sotme.

Ndërsa rritje të madhe ka pasur edhe numri i të prekurve, ku ka shkuar në 650.

Shumë shtete të Evropës kanë konfirmuar rastet e para, teksa vlen të theksohet se deri më tani në Shqipëri nuk ka asnjë rast.


Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *