Vendosni fjalën kyçe....

Levante surprizon Realin e Madridit, Barcelona “fërkon duart”


Levante ka surprizuar Realin e Madridit duke e mundur këtë të fundit me rezultatin e ngushtë, 1-0. Goli i vetëm i takimit u shënua në minutën e 79-të.

Humbja i ka kushtuar ekipit të Zidane humbjen e kreut të renditjes, që mbahet nga Barcelona me dy pikë më shumë.

Katalanasit po kalojnë kohë të trazuara në marrëdhëniet e brendshme të ekipit, megjithatë kanë mundur të qëndrojnë në garën për titullin kampion dhe humbja e madrilenëve është padyshim një lajm fantastik.


Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *