Vendosni fjalën kyçe....

Berisha: Hahn po aq përgjegjës sa Rama për mos-hapjen e negociatave


Ish-kryeministri Sali Berisha ka bërë përgjegjës komisionerin Johanes Hahn për mos-hapjen e negociatave.

Sipas Berishës, faji i Hahn është sepse në raportet në 4 vite resht i ka bërë pa asnjë kusht.

“Nëse ka njeri përgjegjës mbi tokë për këtë dramë, se kjo është dramë. Më është kujtuar  shumë herë këto ditë shprehja e Dante Aligerit “Nuk ka dhimbje më të madhe të kujtosh kohërat e mira në zi të kujtosh etapat që bëmë në procesin e integrimit dhe tani murit me kokë.

Komisioneri Hahn, pas Edi Ramës edhe ai ka një përgjegjësi. Të shkruajë 4 vite radhë raportin pa asnjë kusht, pa asnjë kusht, pa asnjë kusht.”- u shpreh Berisha në emisionin Tempora në Ora News.


Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *