Vendosni fjalën kyçe....

Eleminatoret e Champions League, PAOK barazon me Ajaks, Karabak fiton ndaj APOEL Nicosia


U luajtën ditën e sotme, përballjet e para të vlefshme për turin e tretë eliminator të Ligës së Kampionëve.

Holandezët e Ajaksit nuk shkuan më shumë se barazimi 2-2 ndaj PAOK-ut në takimin e zhvilluar në Selanik. Trajneri Ferreira nuk grumbulloi për këtë përballje 2 futbollistët shqiptarë Enea Mihaj dhe Ergys Kaçe duke i lënë jashtë.

Grekët e mbyllën pjesë e parë në avantazh 2-1, ndërkohë që Huntelar barazoi shifrat në të dytën. Sfida e kthimit do të zhvillohet pas 1 jave në stadiumin “Johan Krujf”.

Ndërkohë në përballjen tjetër, rivali i Partizanit në Champions, Karabak, mposhti me rezultatin 1-2 qipriotë e APOEL Nikosias që drejtohen nga Paolo Tramexani. Me këtë triumf skuadra azerbajxhanase ka hedhur një hap drejt fazës play-off, teksa do të kërkojë një biletë në grupet e Champions-it.

 


Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *