Vendosni fjalën kyçe....

Tërmet Peçi provokon protestuesit, ndalon makinën para tyre dhe thotë disa fjalë (VIDEO)


Kryeministri Edi Rama ndodhet në një takim elektroral në Përmet, ku është pritur me protesta. Kryebashkiaku i Tepelenës, Tërmet Peçi, ka ndaluar makinën e tij kur kaloi para protestës dhe ka nisur të provokojë protestuesit.

Ai iu drejtua ish-deputetit të PD-së Tritan Shehu me fjalët: “Zoti Tritan, respekte, respekte, ej do e pimë kafen pastaj?”.

Pavarësisht provokimit të Peçit, protestuesit u vetëpërmbajtën dhe vazhduan me thirrjet e tyre “Rama ik”.

Siç shihet edhe në videone  mëposhtme të publikuar nga FaxNews, një person afrohet dhe e detyron Peçin të futet sërish brenda makinës. Protestuesit e kanë konsideruar gjestin e Peçit si fyes.


Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *