Vendosni fjalën kyçe....

Transportonte emigrantë të paligjshëm, pranga 36-vjeçarit


Një 36-vjeçar nga Tirana është arrestuar nga policia për transport të paligjshëm të emigrantëve.

Policia njofton se 36-vjeçari u lokalizua në aksin rrugor “Maliq-Gramsh” gjatë kohës që transportonte katër emigrantë nga vende të treta drejt Tiranës, kundrejt pagesës.

Kur vuri re policinë, ai tentoi të largonte emigrantët nga automjeti, por u kap dhe ndalua bashkë me ta.

Njoftimi i policisë: 

Seksioni për Hetimin e Trafiqeve të Paligjshme, i DVP Korçë, në bashkëpunim me Komisariatin e Policisë Maliq, bazuar në informacionet e siguruara nga inteligjenca policore, organizoi dhe finalizoi operacionin policor të koduar “Aksi 2”, si rezultat i të cilit u arrestua në flagrancë shtetasi A. B., 36 vjeç, banues në Tiranë.

Ky shtetas është lokalizuar nga shërbimet e Policisë, në aksin rrugor “Maliq-Gramsh”, gjatë kohës që transportonte me automjetin tip “Ford”, në drejtim të Tiranës, kundrejt pagesës, 4 emigrantë nga Vendet e Treta, që kishin synim kalimin e paligjshëm të kufirit. Në momentin që ka konstatuar punonjësit e Policisë, shtetasi A. B. ka tentuar t’i largojë emigrantët, nga automjeti, por është kapur dhe ndaluar bashkë me ta.

Vijon puna për kapjen e shtetasit E. H., 41 vjeç, i dyshuar si bashkëpunëtor në këtë veprimtari kriminale.

Materialet procedurale i kaluan Prokurorisë pranë Gjykatës së Shkallës së Parë të Juridiksionit të Përgjithshëm Korçë.