Vendosni fjalën kyçe....

Ronaldo në lamtumirën e tij: Ne meritonim më shumë, sidomos për ju


Cristiano Ronaldo u largua pa përsëritur dot suksesin e 8 viteve më parë në Francë por gjithsesi ai la pas një karrierë brilante, ku ka fituar gjithçka me fanellën lusitane, duke u bërë një prej futbollistëve më të mirë të botës.

Në përfundim të sfidës, ku portugezët u mposhtën me anë të goditjeve të penalltive ndaj Francës, CR7 nuk e fshehu zhgënjimin për eliminimin.

“Ne donim më shumë. Ne meritonim më shumë, sidomos për ju (i drejtohet tifozëve).

Ne jemi mirënjohës për të gjithë mbështetjen tuaj dhe për të gjitha çfarë kemi dhënë deri më tani.

Për gjithçka çfarë kanë dhënë këta futbollistë, si brenda e jashtë fushe, ata do të nderohen përgjithmonë. Gjithmonë bashkë!”, thekosi Cristiano.