Vendosni fjalën kyçe....

Përplaset treni me autobusin në Sllovaki, vriten pesë persona, plagosen pesë të tjerë


Një përplasje mes një treni dhe një autobusi në Sllovaki ka vrarë pesë persona dhe ka plagosur të paktën pesë të tjerë, sipas shërbimeve të urgjencës të vendit.

Përgjigja e urgjencës është duke vazhduar në vendin e përplasjes në Nové Zámky, Sllovakia jugore, tha Shërbimi Mjekësor i Urgjencës Sllovake të enjten në mbrëmje.

Në vendngjarje ndodhen pesë autoambulanca dhe tre helikopterë të ambulancës.

Me pikëllimin më të thellë, mora informacionin për një aksident tragjik që ndodhi vonë pasdite në Nové Zámky”, tha ministrja sllovake e Shëndetësisë Zuzana Dolinková në një postim në rrjetet sociale. “Të gjitha llojet e shërbimeve të urgjencës janë në vendngjarje dhe unë dërgoj ngushëllimet e mia më të thella për familjet e viktimave.”