Vendosni fjalën kyçe....

Shumë banorë të bllokuar në banesa për shkak të përmbytjeve, lëkundje tërmeti pas mesnate në Fushë-Krujë


Ndërkohë që një pjesë e mirë e banorëve të Fushë-Krujës kanë mbetur të bllokuar në banesa për shkak të përmbytjeve, banorët kanë ndjerë edhe lëkundje tërmeti.

Sipas Qendrës Sizmologjike Evropiane-Mesdhetare, një tërmeti 3.1 i shkallës rihter është regjistruar pas orës 03:00 të mëngjesit.

Epiqendra e këtij tërmeti ishte 7 kilometra nga Fushë-Kruja dhe 25 kilometra nga Tirana.

Tërmeti ka pasur një thellësi prej 36 kilometër. Sizmiologët kanë paralajmëruar për pas-goditje me intensitet të vogël që mund të zgjasin me javë të tëra.


Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *