Vendosni fjalën kyçe....

sport

Real Madrid rikthehet te fitorja në La Liga

Santiago Solari, trajneri i ri i Real Madrid, debutoi me fitore edhe në “Santiago Bernabeu”, pas triumfit ndaj Melilla në Kupën e Mbretit. “Galaktikët” mposhtën 2-0 Valladolidin, por edhe pse duket si fitore e pastër, miqtë goditën dy herë traversën dhe vetë fati shpëtoi Realin. Kjo sfidë dhuroi emocione të…

Inter fiton me “manita” ndaj Xhenoas

Interi  në ndeshjen e sotme ka shkatërruar  në shifra të thella 5-0 Xhenoan. Dopieta e Galjardinit dhe golat e Politanos, Zhoao Marios dhe Naingolaniti i siguruan skuadrës së Luciano Spalletit triumfin e shtatë radhazi në kampionat. Në pjesën e dytë pati disa minuta edhe për Naingolan, i cili mesa duket…

Napoli shkatërron Empolin në Seria A

Napoli është rikthyer te fitorja në kampionatin italian, teksa ka mposhtur Empolin me rezultatin e thellë 5-1, në ndeshjen hapëse të javës së 11. Skuadra e Ancelottit vinte pas barazimit me Romën javën e kaluar, por ndaj Empolit e nisi me mjaft vrull dhe kaloi në avantazh që në minutën…

“Futboll Leaks” UEFA ka ndihmuar Man.City dhe PSG t’i shpëtojnë “Fair Play-it” financiar

  UEFA ka ndihmuar Paris SG dhe Manchester City të arrinin brenda kuadrit të rregullorës së “Fair Play”-t financiar. Sipas investigimit të “mbi 70 milionë dokumenteve” të analizuara “përgjatë 8 muajve nga 80 gazetarë” nga anëtarët e “Bashkëpunëtorët Investigativë Europianë” (EIC), UEFA ndihmoi me vetëdije klubet që të mbulonin parregullsitë…