Vendosni fjalën kyçe....

Ndërkombëtare

100 mijë francezë në rrugë kundër Macron, plagosen 19, arrestohen 40 të tjerë (VIDEO)

Nga protesta në Francë kundër Presidentit Emmanuel Macron kanë ngelur të plagosur 19 persona dhe 40 të tjerë janë arrestuar. Policia në Paris përdori gaz lotsjellës dhe ujë  për të shpërndarë protestuesit, të cilët janë ngritur në demostrata për rritjen e çmimeve të karburantit. Dhuna shpërtheu në Champs-Elysees ndërsa protestuesit…

“Soros i është vërsulur Gruevskit me organizatat e tij” – Kryeministri hungarez, Orban

Kryeministri hungarez, Orban, ka deklaruar se organizatat që kanë lidhje me miliarderin hungarezo-amerikan, Soros, janë vënë në  përndjekjen e ish-kryeministrit të Maqeonisë, Gruevski, i cili ndodhet në Hungari ku ka kërkuar azil politik. Ai e vlerësoi ish-homologun e tij për punën e bërë në parandalimin e kalimit të emigrantëve drejt…

S’lëkundet Haradinaj, ua thotë në sy ndërkombëtarëve: Taksa 100% ndaj mallrave serbe s’hiqet

Kryeministri i Kosovës, Haradinaj, është takuar sot me ambasadorët e QUINT-it (SHBA-së, Britanisë së Madhe, Gjermanisë, Francës dhe Italisë) si dhe kreun e zyrës së BE-së në Kosovë, Natalyia Apostolova. Gjatë takimit ai ka deklaruar se qeveria e Kosovës nuk do tërhiqet nga taksa 100 përqind e mallrave me origjinë…