Vendosni fjalën kyçe....

Milan mund Juventusin, dhe shkon në Champions


Milan ka shënuar një fitore për në Evropë ndaj Juventusit në Torino.

Kuq e Zinjtë mundën “zonjën e vjetër” 0-1.

Goli i vetëm u shënua nga Olivier Giroud.

Me këtë fitore Milani siguron zonën Champions League si vendi i katërt në kampionat.