Vendosni fjalën kyçe....

Nga Princ Leka te Jorida Tabaku, mësohet lista me 10 emrat e kandidatëve për President që propozojnë deputetët e PD-së


Mësohet lista e 10 emrave të propozuar sot si kandidatë për presidentë në mbledhjen e grupit parlamentar të PD-së, që do t’i shkojnë maxhorancës për votim në Parlament.

Në mbledhjen ku marrin pjesë 26 deputetë por e bojkotuan deputetët e grupit të Rithemelimit, po diskuton për herë të parë për emrat e kandidatëve për President.

Në këtë mbledhje Kreshnik Çollaku ka propozuar për kandidate për Presidente Jorida Tabakun dhe Dashamir Shehin. Ky i fundit është një nga emrat e propozuar dhe nga aleatët.

Visar Zhitit u propozua nga deputeti Saimir Korreshi, ndërsa Princ Leka u propoua nga Dhurata Çupi.

Kandidatët e propozuar:

 1. Leonard Demi
  2. Dritan Demiraj
  3. Arben Çejku
  4. Dashamir Shehi
  5. Jorida Tabaku
  6. Rexhep Uka
  7. Halim Kosova
  8. Princ Leka
  9. Visar Zhiti
  10. Lajla Pernaska