Vendosni fjalën kyçe....

Del videoja e aksidentit në Tiranë, autori i dyshuar i ndëshkuar edhe 8 herë të tjera nga policia


Kanë dalë pamjet e aksidentit të ndodhur paraditen e sotme në Tiranë ku 39-vjeçari Ajas Sulejmani dyshohet se pasi kaloi semaforin me të kuqe përplasi një çift bashkëshortësh e foshnjën e tyre të mitur 3 muajshe.

Ai është ndaluar në një spital privat dhe më pas është shoqëruar në polici.

Sipas policisë, personi në fjalë është ndëshkuar edhe tetë herë të tjera më herët nga Policia Rrugore për shkelje të ndryshme.

Njoftimi

“Në lidhje me aksidentin e ndodhur në Rrugën e Kavajës, ku një automjet me targa të huaja aksidentoi një çift dhe fëmijën e tyre të vogël, dhe më pas u largua nga vendi i ngjarjes, ju informojmë se:

Pas një pune intensive hetimore, u bë i mundur lokalizimi i shtetasit A. S., në një spital privat, dhe më pas shoqërimi i tij në ambientet e Komisariatit të Policisë Nr. 2 dhe arrestimi i tij. Drejtuesi i automjetit me targa të huaja, shtetasi me iniciale A. S., 39 vjeç, i dyshuar si autori që shkaktoi aksidentin me këmbësorët, në Rrugën e Kavajës, është ndëshkuar 8 herë nga efektivet e Komisariatit Rajonal të Policisë Rrugore Tiranë, nga të cilat disa herë për shkelje të sinjalizimit rrugor, shkelje semafori dhe mospërdorim të rripit të sigurimit. Gjithashtu, ky shtetas është ndëshkuar disa herë, me bllokues gomash, për shkak të parkimeve në shkelje të rregullave të qarkullimit rrugor në rrugët e kryeqytetit.

Po ky shtetas është shoqërur tre javë më parë në ambientet e Komisariatit Rajonal të Policisë Rrugore Tiranë, po me këtë automjet, për verifikim nga strukturat e Trafiqeve të Paligjshme në Drejtorinë Vendore të Policisë Tiranë, dhe pasi është verifikuar, është proceduar për shkeljen e dispozitave të Kodit Rrugor. Grupi hetimor vijon punën për dokumentimin e plotë të rrethanave të ngjarjes.”

*Video Credit: BW