Vendosni fjalën kyçe....

Tirana mund Partizanin në derbi dhe fiton matematikisht titullin e 26


Tirana fiton matematikisht titullin e Superiores për sezonin 2021-2022.

Kryeqytetasit e drejtuar nga trajneri Orges Shehi, kanë fituar titullin e 26-të në histori.

3 javë nga fundi i kampionatit Tirana fitoi sot përballë Partizanit në një derbi të zhvilluar në Elbasan Arena.

Skuka shënoi golin e Partizanit në minutën e 21 ndërsa Tirana barazoi me Seferin 6 minuta më vonë.

Golin e fitores për bardhe blutë me anë të Totres në minutën e 47.