Vendosni fjalën kyçe....

Rusia dhe Ukraina rinisin bisedimet në Turqi


Raundi tjetër i bisedimeve ballë për ballë midis Ukrainës dhe Rusisë do të zhvillohet në Turqi më 28-30 mars, tha të dielën në mediat sociale negociatori ukrainas David Arakhamia.

Ukraina i përshkroi bisedimet e mëparshme me Rusinë si “shumë të vështira”, që nisën pasi Rusia filloi pushtim muajin e kaluar.