Vendosni fjalën kyçe....

Tirana mundet nga vendi i fundit, Laçi mund Kukësin


Laçi ka arritur një fitore ndaj Kukësit duke iu afruar edhe më shumë vendit të parë në Superligë.

Kurbinasit fituan me rezultatin 3-0 ndaj Kukësit.

Pjesa e parë përfundoi me rezultatin 2-0 me gola të shënuar nga Malota e Akinyemi ndërsa në pjesën e dytë shënoi e Zulfiu në përfundim të lojës.

Me këtë fitore Laçi afrohet me 3 pikë me Tiranën që humbi sot ndaj Kastriotit.

Krutanët shënuan nga një gol për çdo pjesë. Kaina në minutën e 15 dhe 85 i dhanë fitoren Kastriotit.

Ndërsa bardh e blutë shënuan golin e vetëm me Nikqin në minutën e 88.

Me këtë fitore Kastrioti ngjitet në vendin e parafundit, ndërsa Tirana mbetet në kryet të Superligës.