Vendosni fjalën kyçe....

Komisioni i Ligjeve i jep “Ok” platformës për bashkëqeverisje, miratohet me 12 vota pro


Komisioni i Ligjeve ka miratuar në parim projektligjin për ‘Agjencinë për dialog dhe bashkëqeverisje’.

Anëtarët e Komisionit votuan me 12 vota pro dhe 6 kundër. Ky projektligj solli debate mes maxhorancës dhe opozitës në Komisionin e Ligjeve.   Projektligji ishte propozuar nga ministrja e Shtetit për Marrëdhëniet me Parlamentin, Elisa Spiropali.

“Agjencia për dialog dhe bashkëqeverisje” është një platformë e re që kryeministri Edi Rama ka vendosur ta ngrejë për të bashkëqeverisur me qytetarët dhe do të kontrollojë gjithë administratën në bashkëpunim edhe me qytetarët.