Vendosni fjalën kyçe....

Gjekmarkaj: Betejat për statut nuk janë të kalibrit të Berishës


“Beteja për statut nuk janë të kalibrit të Berishës”, kështu komentoi sot deputeti demokrat Agron Gjekmarkaj, duke shtuar se këto janë thjesht beteja të vogla.

Sipas tij përjashtimi i ish-kryeministrit Berisha nga grupi parlamentar demokrat ishte e vetmja mundësi lënë për Lulzim Bashën.

“Nuk ishte vendim i gabuar apo i padrejtë. Nuk kishte mundësi tjetër Lulzim Basha dhe Partia Demokratike. Ishte shtegu i vetëm për të kaluar.

Unë e kam thënë që Sali Berisha është personalitet i madh politik. Beteja për statut që mund të bëjë Berisha nuk janë të kalibrit të tij, janë beteja të vogla.”, tha Gjekmarkaj para gazetarëve, teksa u ankua edhe për numrin e pyetjeve që erdhën në drejtim të tij.