Vendosni fjalën kyçe....

Arrestohet ylli meksikan i Youtube e Instagram, postoi përdhunimin në grup të një adoleshenteje


Një nga ndikueset më të famshme femra të internetit në Meksikë është akuzuar për posedim të pornografisë së fëmijëve, pasi ajo ndau një video të një sulmi seksual me miliona ndjekësit e saj të mediave sociale.

Një gjykatës i kryeqytetit të vendit, Meksiko Siti vendosi që Yoseline Hoffman, e cila quhet me emrin ‘YosStop ’ në rrjetet sociale, duhet të mbahet në burg për dy muajt e ardhshëm pasi autoritetet hetojnë pretendimet ndaj saj. Ajo është një nga personat më të famshëm në internet ku krenohet me shtatë milionë ndjekës në Instagram dhe më shumë se tetë milionë në YouTube.

Akuzat burojnë nga një video e vitit 2018 e një përdhunimi në grup i kryer kundër një vajze e cila ishte vetëm 16 vjeç në atë kohë. Video thuhet se tregon një grup burrash që futin një shishe shampanjë në vaginën e viktimës.

Viktima u bë shënjestër e abuzimit të vazhdueshëm. Kur Hoffman mësoi për grindjen, ajo publikoi një video në të cilën ajo e quajti viktimën një ‘prostitutë’ dhe pretendoi se adoleshentja i kishte lejuar burrat ta sulmonin atë në këmbim të tre paketave cigare.